Lampy do sypialni

Jak wybrać odpowiednią lampę do sypialni?

Choć wiele osób o tym zapomina, to w przypadku sypialni jednym z najistotniejszych elementów wystroju tego rodzaju pomieszczenia jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Idealnie dopasowane nie tylko nada spokojnego i niebanalnego klimatu sypialni, ale również może stanowić ciekawą dekorację, przybierając n...

Więcej

Jak wybrać odpowiednią lampę do sypialni?

Choć wiele osób o tym zapomina, to w przypadku sypialni jednym z najistotniejszych elementów wystroju tego rodzaju pomieszczenia jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Idealnie dopasowane nie tylko nada spokojnego i niebanalnego klimatu sypialni, ale również może stanowić ciekawą dekorację, przybierając np. postać oryginalnej lampy - stojącej bądź wiszącej.

Jaka lampa najlepiej sprawdzi się w sypialni?

Miłośnicy odrobiny nowoczesności bardzo często do swojej sypialni wybierają klosze o kształcie kuli (o dowolnych rozmiarach i kolorystyce), które dają efekt w postaci przytłumienia dość ostrego światła rzucanego przez żarówkę. Dzięki temu sypialnia staje się pomieszczeniem klimatycznym, bez ostrego światła utrudniającego wyciszenie się i relaks. Lampy w zależności od preferencji mieszańców, mogą mieć dowolne kolory oraz dodatki w postaci piór, żłobionych zdobień itd.

W celu oświetlenia samego łóżka, warto sięgnąć po kinkiety (w tym przypadku lepiej sprawdzą się te umieszczane tuż nad łóżkiem niż sufitowe) czy lampy stołowe, które stosowane mogą być np. przy wieczornym czytaniu ulubionego czasopisma czy książki w wygodnym łóżku tuż przed snem. Ten typ oświetlenia daje możliwość wyboru, która część łóżka czy sypialni zostanie oświetlona, dzięki czemu w żaden sposób nie będziemy przeszkadzali osobie dzielącej z nami sypialnię.

Ładna i praktyczna

Lampa czy inny dowolny rodzaj oświetlenia znajdującego się w sypianiu musi być nie tylko praktyczny w zastosowaniu (dobrze by było, żeby dodatkowo był jeszcze odpowiednio tani), ale również musi stanowić element dekoracyjny pomieszczenia. Sypialnia jest miejscem kojarzącym się z relaksem i odpoczynkiem, dlatego warto jej urządzenie, począwszy od oświetlenia przemyśleć tak, by czerpać jak największą przyjemność, relaksując się i zapominając o trudach dnia codziennego, przebywając w tym szczególnym pomieszczeniu domowym.

A może kinkiety?

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie kinkiety wiodą zdecydowany prym przy planowaniu oświetlenia w sypialni. Nic w tym dziwnego, bowiem są nie tylko modne i dają nastrojowe światło, ale również tanie i dostępne w wielu formach, kolorach i wzorach, więc idealnie wkomponują się w każde wnętrze. W sypialni najlepszym miejscem do ich montażu jest miejsce tuż nad wezgłowiem łóżka (szacuje się, że najlepiej kinkiet zamontować na wysokości około 75 cm ponad powierzchnią materaca). Dzięki kinkietom światło w sypialni jest delikatnie rozproszone i przytłumione. Z pewnością sprzyja wyciszeniu się i odpoczynkowi. Poza tym przy tym rodzaju światła z powodzeniem można również czytać czy korzystać z przenośnego komputera.

Mniej