Kinkiety

Dekoracyjne kinkiety

Dopełnieniem każdego stroju jest biżuteria, tak samo dopełnieniem wnętrza są kinkiety. Te lampy ścienne służą głównie dekoracji pomieszczenia i to zarówno poprzez samo dobranie lamp, jak i poprzez określony rodzaj światła, które dają.

Lampy ścienne - zastosowanie

Kinkiety mogą być użyte w bardzo różnych celach w zależności o...

Więcej

Dekoracyjne kinkiety

Dopełnieniem każdego stroju jest biżuteria, tak samo dopełnieniem wnętrza są kinkiety. Te lampy ścienne służą głównie dekoracji pomieszczenia i to zarówno poprzez samo dobranie lamp, jak i poprzez określony rodzaj światła, które dają.

Lampy ścienne - zastosowanie

Kinkiety mogą być użyte w bardzo różnych celach w zależności od rodzaju światła, jaki dają. Lampy kierunkowe, które pozwalają precyzyjnie skierować snop światła, stosuje się najczęściej do podkreślenia jakiegoś fragmentu wnętrza lub wyeksponowania dzieła sztuki, tutaj polecane są najbardziej kinkiety na wysięgniku.

Lampy ścienne mają także zastosowanie w sypialni do czytania (najlepsze te z własnym włącznikiem) lub w łazience przy lustrze. Są używane także jako ozdoba sama w sobie, mowa tu o bogato zdobionych, kryształowych lampach ściennych, wyglądających jak misternie wykonana biżuteria. Kinkiety z kloszami kryształowymi lub z malowanego szkła dają malownicze efekty świetlne i nadają wnętrzom wyjątkowej aury tajemniczości.

Lampy ścienne idealnie nadają się do wyodrębnienia stref w pomieszczeniu, np. kinkiety z miękkim światłem przy kanapie stworzą osobną przestrzeń do relaksu, wystarczy tylko wyłączyć górne światło.

Nie tylko w domu

Kinkiety to dobry pomysł także do biura. W eleganckim gabinecie czy kancelarii najlepiej zaprezentują się te stylowe i dostojne, w dużej przestrzeni biurowej nowoczesne formy i neutralne kolory. W popularnych obecnie otwartych pomieszczeniach biurowych dzięki zastosowaniu oświetlenia bocznego można stworzyć spersonalizowane strefy przeznaczone do określonych aktywności, np. spotkania, odpoczynku. Kinkiety są nieocenione także wszędzie tam, gdzie trzeba coś wyeksponować, w sklepach, galeriach, barach czy restauracjach. Do tego celu najlepsze są kinkiety z ruchomym wysięgnikiem i możliwością regulacji strumienia światła lub opcją góra-dół.

Jaki kinkiet wybrać?

Asortyment jest bardzo szeroki, od designerskich szklanych kul z regulacją poziomu jasności, przez klasyczne mosiężne kinkiety z kryształkami, po industrialne dwustronne listwy LED. Wybór zależy od preferencji kupującego, warto jednak dopasować kinkiety do wnętrza pod względem stylu i charakteru. W stonowanych wnętrzach skandynawskich świetnie prezentują się kinkiety w pastelowych barwach, białe oraz szare o niezbyt skomplikowanych kształtach, np. kostka, kula, tuba. We wnętrzach glamour doskonale sprawdzą się lampy z kryształkami, czarne, czerwone, złote i niklowane, wyraziste i błyszczące, takie, które od razu rzucają się w oczy. Mosiądz, miedź i drewno pasują do wnętrz rustykalnych i prowansalskich.

Wybierając stosunkowo tanie rozwiązanie jakim są kinkiety, ważne jest do czego ma on służyć i tak, jeśli chcemy kinkiet nad łóżko, szukajmy takiego, który ma wygodną regulację, własny wyłącznik i wystarczająco jasny strumień światła. W łazience ważne, żeby miał zabezpieczenie przed wodą a do oświetlenia obrazu, aby dawał wystarczająco dużo światła, by oświetlić całe płótno.

Mniej